Kodulehe optimeerimine (SEO) algajatele

Picture of Elina Klesman

Elina Klesman

SEO spetsialist ja strateeg

Siit artiklist saad teada:

SEO (ing k Search Engine Optimization) tähendab eesti keeles otsingumootori optimeerimist. See on protsess, millega parandatakse veebisaidi asukohta otsingumootori tulemuste lehel, et suurendada veebisaidi nähtavust ning suurendada kvaliteetse liikluse mahtu kodulehele.

Mis on kodulehe optimeerimine?

Kodulehe optimeerimine (SEO) on protsess, millega parandatakse veebisaidi asukohta otsingumootori tulemuste lehel, et suurendada veebisaidi nähtavus. See hõlmab mitmeid tegevusi, nagu võtmesõnade ehk peamiste märksõnade uurimine, sisu optimeerimine, backlinkide (väliste linkide) loomine ja tehniline optimeerimine, mis aitab otsingumootoritel leida ja hinnata kodulehte.

Kodulehe optimeerimine annab suure konkurentsieelise.

Kodulehe optimeerimine algajale

Kodulehe optimeerimine algajale võib olla keeruline, kuid järgides kindlaid reegleid ja nõuandeid, igati tehtav. Meie soovitused SEO-ga alustamiseks on:

  1. Märksõnade uurimine: alustage märksõnade uurimisest, et mõista, millised võtmesõnu ettevõtte potentsiaalsed kliendid otsivad. See aitab mõista, millised märksõnu tuleks kodulehel kasutada.  
  2. Sisu optimeerimine: veenduge, et kodulehel oleks kvaliteetne ja asjakohane sisu, mis kasutab eelnevalt analüüsitud ja valitud märksõnu. See aitab otsingumootoritel teie veebisaiti paremini mõista ja hinnata.
  3. Backlinkide loomine: backlinkide loomine on oluline osa SEO-st. Backlink on link ettevõtte veebisaidile teiselt veebisaidilt. See aitab otsingumootoritel mõista kodulehe usaldusväärsust ja autoriteetsust.
  4. Tehniline optimeerimine: veenduge, et teie veebisait vastaks parimatele veebi standarditele- on kiire ja mobiilisõbralik. See aitab otsingumootoritel kodulehte paremini indekseerida ja hinnata.
  5. Jälgige tulemusi: jälgige oma kodulehe tulemusi, näiteks liiklust ja otsingumootori asetust, et mõista, kuidas tehtud  SEO tegevused mõjutavad kodulehe nähtavust.

On oluline mõista, et SEO on pidev protsess ja tulemused ei ilmu kohe. Vaja võib minna aega ja pidevat tööd, et saavutada soovitud tulemused, kuid kui need on saavutatud on need püsivad ning annavad suure konkurentsieelise.

SEO mentorlus algajatele

SEO mentorlus algajatele on parim võimalus õppida SEO-d professionaali juhendamisel. SEO mentor pakub personaalset lähenemist ning õpet, personaalselt selle kohta, kuidas oma koduleht otsingumootorites nähtavamaks teha. Mentorluses lähtume ettevõtte valdkonnast, spetsiifikast ning ärilistest eesmärkidest. Täpsem SEO mentorluse plaani ja kava panema kokku personaalselt iga kliendiga eraldi.

Mentorlus võib olla eriti kasulik algajale, kes tahab kiiresti õppida SEO-d, saada professionaalset nõu ja tagasisidet, ning saada nõuandeid, mis on spetsiifilised konkreetse ettevõtte vajadustele.

Elina Klesman - esimene SEO mentor Eestis

SEO Studio, Elina Klesmani juhtimisel, on agentuur, mis keskendub ainult professionaalse SEO teenuse pakkumisele. See annab kindlustunde, et kõik spetsialistid on SEO uuenduste, trendide ja parimate praktikatega kursis. Pakutav SEO teenus on kvaliteetne ja kõiki SEO reegleid arvestav.

Millist kasu saad SEO Studioga koostööd tehes? 

 • sul on optimeeritud koduleht, mis toob päringuid ja oste
 • sul on konkurentsieelis, mis võimaldab olla konkurentidest ees
 • õpid oma kliente tundma ning tänu sellele saad pakkuda väärtust oma toodete ja teenuste näol
 • igakuised reklaamikulusid pole vaja, koduleht toob müüke orgaaniliselt
 • kliendid näevad, et mõtled nende peale ning oled usaldusväärne partner
 • saad uusi mõtteid, mida edaspidi oma kodulehel kasutada
 • saad SEO Studio näol endale usaldusväärse partneri, kes mõtleb kaasa ja aitab sinu ettevõttel kasvada. Koostöö ajal me teisi sama valdkonna projekte ei tee.

SEO Studio on Tartus tegutsev SEO agentuur. Meie missiooniks on aidata ettevõtetel olla oma kodulehega nähtaval. Pakume personaalset SEO teenust, lähtuvalt kliendi valdkonnast, turust ja ärilistest eesmärkidest. Meil puuduvad fikseeritud SEO paketid, sest usume, et iga klient on eriline ning vajab personaalset SEO strateegiat ja tööplaani.

Oleme aidanud paljudel Eesti ettevõtetel teha oma koduleheküljed korda, muutes need kliendikeskseks, informatiivseks ja otsingumootoritele arusaadavaks. 

Kui soovid õppida selgeks SEO põhitõed ning omal käel kodulehe optimeerimisega tegeleda, siis tule liitu personaalse SEO mentorlusprogrammiga.

Jaga postitust:

Viimased postitused

seo-teenus

Miks on SEO alustavale ettevõttele oluline?

Siit artiklist saad teada: SEO on alustavale ettevõttele äärmiselt oluline, sest see aitab suurendada ettevõtte nähtavust otsingumootorites ning seeläbi suurendada veebisaidi liiklust. See tähendab kokkuvõttes,

seo-sisuloome-blogi-kirjutamine

SEO sisuloome- kuidas kirjutada blogi?

Siit artiklist saad teada: Blogi kirjutamine võib olla alguses keeruline ning aeganõudev. Järjepidevalt sisu loomine vajab selgelt strateegiat ning eesmärki, miks seda teha. Vastasel juhul

seo-audit

SEO audit- miks koduleht Googles nähtav pole?

Siit artiklist saad teada: SEO audit on protsess, mille eesmärk on hinnata veebisaidi hetkeolukorda ja tuvastada võimalikud probleemid, mis võivad mõjutada saidi nähtavust otsingumootorites. Audit